O autorze
Warszawianka i nowojorka. Redaktor Poland Today. Mój blog jest rejestracją wszystkiego, co fascynuje, ekscytuje i rozwściecza amerykańskie społeczeństwo, a zwłaszcza jego młodszą część. Stay tuned!

Obama ogłasza poparcie dla małżeństw homoseksualnych

tressugar.com
Amerykańskie media huczą o politycznym "coming out" prezydenta Obamy, który powiedział w wywiadzie dla ABC News, który ma się ukazać w czwartek, że uważa, że "pary homoseksualne powinny mieć możliwość zawarcia małżeństwa."

Po zeszłotygodniowej wypowiedzi wiceprezydenta Joe Bidena o swoim poparciu dla małżeństw homoseksualnych, prezydent Obama powiedział w wywiadzie z Robinem Roberts z telewizji ABC, że w ciągu ostatnich paru lat podczas rozmów z przyjaciółmi, rodziną i sąsiadami, myślał "o członkach swojego zespołu, którzy są w silnych, monogamicznych związkach z osobami o tej samej płci, którzy wychowują razem dzieci; o żołnierzach, pilotach czy marynarzach, którzy za mnie walczą, ale czują się skrępowani, nawet teraz, gdy nie funkcjonuje już polityka don't ask, don't tell,*" i w pewnym momencie uznał, że dla niego osobiście, "ważne jest to, by potwierdzić, że uważam, że pary homoseksualne powinny mieć możliwość zawarcia małżeństwa." (abcnews.go.com)

Wywiad wywołał burzę, zanim się jeszcze ukazał, prowokując nagłówki takie jak "Obama wypowiada wojnę małżeństwu," w konserwatywnym Fox News. Stwierdzenie prezydenta ukazało się w momencie, gdy o małżeństwach homoseksualnych już było głośno - obywatele Północnej Karoliny wczoraj przegłosowali przeprowadzenie poprawki do konstytucji stanowej o definicji małżeństwa, która teraz stwierdza, że "małżeństwo pomiędzy jednym mężczyzną, a jedną kobietą to jedyny legalny związek rodzinny,** który będzie ważny i uznawany."

*"nie pytaj, nie mów." - oficjalna polityka amerykańskiej armii do 20 września 2011, zabraniająca dyskryminacji osób ukrywających swoją orientację seksualną, równocześnie zabraniając wstępu do wojska osobom otwarcie homoseksualnych lub biseksualnych.

** domestic (dosłownie: "domowe")
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...